Útmutató a kórusainkhoz

Néhány gondolatban szeretnénk bemutatni kórusaink munkáját, illetve betekintést adni
felmenő rendszerű kórus-építkezésünk koncepciójába.

Énekes osztályainkban 2. osztályos kortól minden diákunk kórusban is énekel.  
Az énekórákon megtanultakat itt egy más közösségi formában tudja megtapasztalni, egyúttal újabb,
másfajta éneklési ismereteket tud megszerezni.

Évről évre igyekszünk ugyanabban az időpontban tartani a kóruspróbákat, hogy mindenki tudja
ehhez igazítani a különféle különóráit.

(Esetleges ütközés esetén egyéni megbeszéléssel rendezzük a problémát.)

ALAPKÓRUS

Itt alapozzuk meg a kóruséneklést. Ehhez társul egyéni hangképzés is.

 EGYÉNI HANGKÉPZÉS (1.)

Egy másfajta EGYÉNI HANGKÉPZÉST (1.) kapnak a versenyre illetve szóló feladatokra alkalmas tanulók, akikkel ezt egyéni megbeszélésen egyeztetjük.

MŰHELYKÓRUS

Ide teljesítmény alapján válogatjuk a gyermekeket. Így nekik még egy további kórusórán biztosítunk lehetőséget a fejlődésre, a kóruséneklés megtapasztalására, megszeretésére.
alsósok - KISMŰHELY
felsősök - NAGYMŰHELY

KÁNTORÁTUS

Ide teljesítmény alapján válogatjuk a gyermekeket. Így nekik még egy további kórusórán biztosítunk lehetőséget a fejlődésre, a kóruséneklés megtapasztalására, megszeretésére.
A Kántorátus munkájában csak felső tagozatos, illetve iskolánkban maradt énekes iskolások, mint gimnáziumi tanulók vesznek részt. A Kántorátusban éneklő mutáló fiúk a Kántorátusban is maradnak.

LEKTORÁTUS

A felsős fiúknak itt van lehetőségük az énekes tudásukat még tovább fejleszteni.
Templomi, speciális, szóló, liturgikus énekes szolgálatokra készülnek fel a fiúk.

GIMNÁZIUMI KÓRUS

Azok a 6. 7. 8. osztályos fiúk, akik a mutálás életszakaszába kerülnek,  iskolánk gimnáziumi kórusának munkájához csatlakoznak.

Kórusainkban a gyerekek tehetsége, fejlődése, munkabírása és énekes szándéka szerint lehetőség van a legmagasabb szintig eljutni.
Válogatott kórusainkba a fent említett kritériumok alapján lehet bekerülni. Van, aki több évi munka után jut el a bekerülésig és ennek nagyon-nagyon tudunk örülni, mert remek hozzáállást,
fejlődni akarást mutat.

Sajnos a nem megfelelő hozzáállás viszont azt eredményezheti, hogy kikerülni
is lehet a kórusokból.

Az elmúlt évek munkája gyümölcseként bizton állíthatjuk, hogy elértük azt a szintet, ahol a gyerekek ráéreztek a kóruséneklés csodájára és mára az énekes osztályokban ez ÉLETÉRZÉSSÉ nemesedett.

Szívből és szeretettel, várakozással jönnek a próbákra, képesek és hajlandóak is részt venni a komoly munkában, amit ugyanakkor gyönyörűségükre végeznek.

Sikerült olyan magas szintre eljuttatnunk kórusainkat, hogy már hívnak minket különféle fellépésekre, kórusversenyekre – határainkon belül és kívül. Ez azonban kötelez is minket. Ennek akarunk megfelelni, ehhez akarunk felnőni.