Kórusaink beosztása és időpontjai

2023-2024 tanév

1. ALAPKÓRUS– heti 1 alkalommal;

– Itt alapozzuk meg a kóruséneklést.

2.-3.-4.osztály – alsós ALAPKÓRUS: kedd 6.óra

5.-6.-7.-8. osztály – felsős ALAPKÓRUS: szerda 7.óra

(az eddigiekhez képest a próba napja változik, hétfőről szerdára kerül)

Ezen a képzésen belül egyéni hangképzést is kapnak diákjaink.

Kimagasló munka eredményeként innen lehet átkerülni a műhelykórusba.

1. A MŰHELY-kórusban éneklők hetente 2 alkalommal énekelnek kórusban

(eddig egy műhelykórusos énekelt: heti 1 óra fiú/lány kórusban és heti 1 óra műhelykórusban;

Idén a két éneklő alkalmat egy típusú kórusban (jelesül a műhelykórusban) teljesíti, az időpontok változatlanok)

alsós műhely, vagyis KISMŰHELY – hétfő és péntek 6.óra

felsős műhely, vagyis NAGYMŰHELY – hétfő és péntek 7.óra

1. A KÁNTORÁTUSmunkájában csak felső tagozatos, illetve iskolánkban maradt énekes iskolások,

mint gimnáziumi tanulók vesznek részt. A próba időpontja változatlan: kedd 7.óra

A „Műhelykórusokba” és a „Kántorátusba” már a teljesítmény alapján válogatjuk a gyermekeket.

1. LEKTORTÁTUS– csak felsős fiúknak – meghívásos alapon

Itt a templomi, speciális, szóló, liturgikus énekes szolgálatokra készülnek fel a fiúk.

1. EGYÉNI HANGKÉPZÉS 1. (az alábbi táblázatban pirossal)versenyre és szólista feladatokra készítünk fel egyénileg meghívott diákokat.

1. GIMIS-kórus: azok a felsős fiúk járnak ide, akik már túljutottak a mutálás szakaszán.

A próba időpontja: péntek 15h-16:15h

1. SZÜLŐI kórus:az idei nagy koncertünkre, amiről a későbbiekben még írni fogok (Kodály: PSALMUS) ismét szeretettel hívjuk az énekelni szerető szülőket.

Nekik szept.20 – dec.19 között lesz próba szerdánként 17:30 – 18:30 között a Klára épületben.

Jelentkezni szept.17-ig lehet email-ben: kemenyking@szentangela.hu

A levélbe kérem beleírni azt is, hogy milyen szólamban énekelne!

Az első próba: szept.20-án lesz a Klára épületben. Szeretettel várom a kedves szülőket!!